تیم! این شاید مهمترین واژه‌ای است که شما در مسیر توسعه کسب و کار استارتاپی خود باید به آن توجه کنید و انرژی زیادی برای تشکیل، هدایت و البته حفاظت از آن به خرج دهید! در حالی که تیم‌سازی شامل تشکیل گروهی برای دستیابی به اهداف است، کار تیمی به جمع شدن اعضای تیم با انتخاب درست مهارت‌های فردی مکمل آن‌ها و متحد کردن‌شان برای رسیدن به یک هدف مشترک اشاره دارد. رهبران موفق سعی می‌کنند گروه‌هایی را تشکیل دهند که نقاط قوت یکدیگر را تقویت کرده و برای رفع نقاط ضعف یکدیگر کمک کنند. تیم‌سازی با دو جنبه اصلی سروکار دارد؛ جذب افراد و سپس درگیر کردن صحیح آن‌ها در فعالیت‌ها و فرآیندها برای رسیدن به نتیجه یا هدف تیم! پس اگر به چالش‌های کار تیمی علاقه‌مند هستید، در این بخش با ما همراه باشید!

sourcelogo

درسنامه های تیم و کار تیمی

درسنامه‌های رایگان دیموندلب برای شمایی است که به دنبال یافتن حلقه‌های مفقوده خود در مسیر راه‌اندازی کسب و کار استارتاپی خود هستید. در این بخش از درسنامه‌ها، درباره تیم‌سازی، رهبری تیم استارتاپی و شاخص‌های ارزیابی و برنامه‌ریزی سرفصل‌هایی را برای شما ارائه خواهیم کرد. توصیه می‌کنیم قبل از مطالعه این بخش تسلط نسبی به مفاهیم بیان شده در بخش توسعه فردی داشته باشید و همچنین طبق معمول درسنامه‌ها، در مطالعه سرفصل‌ها ترتیب را تا حد امکان رعایت نمایید.

تذکر: ‌برخی سرفصل‌ها‌ی فوق در حال نگارش هستند که به مرور تکمیل شده و در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهند گرفت. در صورتی که تمایل به اطلاع از انتشار سرفصل‌های تیم و کار تیمی دارید، می‌توانید ایمیل خود را در این بخش وارد کنید.

دریافت ایمیل

بلاگ تیم و کار تیمی

در بلاگ دیموندلب، با کتاب‌های تیم و کار تیمی و مقالات نوشته شده توسط منتورها و کارآفرین‌های برتر در این حوزه آشنا شوید.