منتورها و اساتید

توسعه فردی

تیم و کار تیمی

توسعه فردی یک فرایند مادام‌العمر و روشی است که افراد می‌توانند با کمک آن، مهارت‌ها و ویژگی‌های خود را ارزیابی کنند، اهداف خود را در زندگی در نظر بگیرند و برای تحقق و به حداکثر رساندن توانایی‌های بالقوه خود اهداف تعیین کنند. این دسته از درسنامه‌های دیموندلب به مهارت‌های مورد نیاز برای تعیین اهداف زندگی و مسیر شغلی شما را هدفمند می‌کند و منجر به زندگی کاری با کیفیت بالاتر و رضایت‌بخش‌تر برای شما شود. در این درسنامه کلیه اطلاعات و نکات لازم برای رشد و توسعه فردی مدیران و موسسان استارتاپ‌ها بیان می‌شود. از جمله مباحث اصلی این درسنامه رشد شخصیتی، توسعه شغلی و روش‌های کسب مهارت‌های پیشرفته است.

جدیدترین منتورهای توسعه فردی

سرفصل های توسعه فردی

رشد شخصیتی

1

در بحث توسعه فردی، رشد شخصیتی یکی از پایه‌ای‌ترین مواردی است که باید به آن پرداخته شود. برای رشد شخصیتی هم هر شخص باید در درجه اول به خودشناسی بپردازد. به عبارتی خودشناسی شاکله اصلی رشد شخصیتی در برنامه‌های توسعه فردی است. مرحله دوم در توسعه فردی ایجاد توانایی حل مسئله است. هر شخصی که به دنبال رشد شخصیتی است باید بتواند این توانایی را در خود ایجاد کند. در این مرحله شخص با فرآیند و چگونگی ایجاد این مهارت آشنا می‌شود. اما رشد شخصیتی به اینجا ختم نمی‌شود، تمامی افرادی که به دنبال توسعه فردی و رشد شخصیتی خود هستند باید نسبت به تقویت مهارت‌های ارتباطی خود هم اقدام کنند. از طرف دیگر شخصیتی انعطاف‌پذیر داشته باشند. علاقه‌مندان به این مباحث می‌توانند تمام این مباحث را در درسنامه توسعه فردی در قسمت رشد شخصیتی بیاموزند.

توسعه شغلی

2

همه افراد شاغل همواره به دنبال توسعه شغلی خود هستند. اما چگونه باید برای توسعه شغلی خود اقدام کرد؟ مرحله اول در توسعه شغلی، رزومه نویسی است؛ افرادی که توانایی ارائه رزومه قوی دارند اولین گام توسعه شغلی خود را در فرایند استخدام و مصاحبه فراهم کرده‌اند. خود مصاحبه و نحوه حضور در آن مساله مهم دیگری است که داشتن دانش کافی در آن می‌تواند نقشی موثر در توسعه شغلی داشته باشد. بعد از استخدام هم قاعدتا داشتن عملکرد بهینه در تیم است که می‌تواند به موفقیت اولیه در موقعیت شغلی منجر شود. با حضور در تیم نکته مهمی که حائز اهمیت می‌شود توانایی ارائه مطلب و دانش به دیگران است. در مسیر توسعه شغلی، یکی از مهمترین مهارت‌های شخصی، آشنایی با تکنیک‌های مذاکره است. چون اساسا کار تیمی بدون مذاکره میسر نیست.گزارش‌نویسی هم مهارتی است که با تمرین و دقت عمل به دست می‌آید اما در نهایت می‌تواند به توسعه شغلی هر چه بهتر اشخاص در محیط کارشان منجر شود.

مهارت های پیشرفته

3

مهارت‌های پیشرفته در توسعه فردی شامل مدیریت پروژه، مربیگری و کوچینگ، مدیریت نگرش و تفکر سیستمی است. این مهارت‌ها در کنار هم در مسیر توسعه فردی می‌توانند به موفقیت شغلی اشخاص منجر شوند. بنابراین همه افراد در فرایندی که برای توسعه فردی خود در نظر دارند باید در نهایت بتوانند به مهارت‌های پیشرفته توسعه فردی برسند.

نظر متخصصین

خودشناسی مهمترین گام فردی برای حضور داشتن و کمک به یک ایده ‌است. وقتی توانایی‌ها و ضعف‌های خودتان را بشناسید راحت‌تر میتوانید خود را با شرایط وفق دهید و برای پوشش دادن ضعف‌هایتان تلاش کنید و طبیعتا به موازات هم به رشد استارت‌آپ‌تان نیز کمک کردید.

این دیدگاه برای درسنامه ی خود شناسی ثبت شده است.


تیم مهم ترین دارایی است که انسانها در کنار هم برای یکدیگر ایجاد می کنند و از اولین روزهای بشریت تا به انسان قرن 21 و بعد از آن این مفهوم ادامه خواهد داشت و پیچیدگی آن روز به روز بیشتر خواهد شد. تعامل تیمی هر چند بدون داشتن دانش کافی از مهارتهای تیم ممکن است و حتی ممکن است که منجر به موفقیت شود ولی داشتن آگاهی و دانش از مهارتهای تیم سازی می تواند کمک بسیاری به تیم و اعضای آن باشد تا با این آگاهی بتوانند موثرتر و کارآمدتر با مشکلات در مسیر خود و چالشهای کار تیمی موفق شوند.

این دیدگاه برای درسنامه ی ساختار تیم استارتاپی ثبت شده است.


توانایی نه گفتن به هر چیزی که باعث می شود تمرکز فعالیت های تیم از دست برود یکی از مهمترین ویژگی های یک لیدر به حساب می آید. در مراحل شروع کسب و کار و به دلیل اینکه هنوز جریان های درآمدی و ارزش های پیشنهادی تیم ها فیکس نشده است، ایده ها و نظر های زیادی در تیم برای توسعه کسب و کار مطرح می شود و یک رهبر موظف است با اولویت بندی درست و نه گفتن به مواردی که باعث دور شدن از هدف های اصلی تیم می شود، کسب و کار نوپا را به سمت اهداف اصلی خود برساند. اما توجه داشته باشید که این نه گفتن به معنا مستبد بودن نیست و علت انتخاب اولویت های اصلی باید توسط کل تیم و با هدایت لیدر برای همه مشخص شود. به طور کلی یکی از مهمترین وظایف رهبر تیم این است که مطمئن باشد همه افراد تیم می دانند که کسب و کار به چه سمتی در حال حرکت است

این دیدگاه برای درسنامه ی ویژگی رهبری ثبت شده است.