زمان مطالعه: 9 دقیقه

sourcelogo
هر آنچه باید در مورد انعطاف‌پذیری و تطبیق در محیط کار بدانید

سازگاری یا انعطاف پذیری در کار یک مهارت نرم است که به توانایی یادگیری سریع مهارت‌ها و رفتارهای جدید در واکنش به شرایط اشاره دارد. نیاز به سازگاری و تطبیق پذیری در کار نه تنها برای یادگیری بیشتر بلکه برای موفقیت آینده هم بسیار مهم است.
شخصی که سازگاری در محل کار خود نشان می‌دهد، انعطاف پذیر است و قادر است به کار خود حتی در شرایطی که اوضاع طبق برنامه پیش نمی‌رود، به طور موثر پاسخ دهد. این افراد معمولا هم به تنهایی و هم با اعضای تیم خوب کار می‌کنند.
کارفرمایان معمولا هنگام استخدام کارمندان جدید به دنبال نیروهای سازگار هستند و این مهارت به دلیل اهمیت آن برای رشد‌ونمو در یک نقش، به طور فزاینده‌ای در توصیف جایگاه‌های شغلی گنجانده می‌شود.

انعطاف‌پذیری به چه معناست؟

انعطاف‌پذیری یک ویژگی شخصیتی است که نشان می‌دهد یک شخص تا چه حد می‌تواند با تغییر شرایط کنار بیاید و با روش‌های خلاقانه در مورد مشکلات و وظایف خود فکر کند. این ویژگی هنگامی خود را نشان می‌دهد که عوامل استرس‌زا یا حوادث غیرمنتظره‌ای رخ می‌دهد و فرد را ملزم به تغییر موضع، چشم‌انداز یا تعهدش می‌کند.

شخصیت انعطاف‌پذیر را نباید با انعطاف‌پذیری شناختی، یعنی توانایی تعویض بین دو مفهوم و همچنین تفکر همزمان در مورد چندین مفهوم، اشتباه گرفت. محققان انعطاف‌پذیری شناخت آن را به عنوان توانایی تغییر تفکر و توجه بین کارها توصیف می‌کنند. انعطاف‌پذیری یا انعطاف‌پذیری روانشناختی همانطور که گاهی به آن اشاره می‌شود، توانایی سازگاری با خواسته‌های موقعیتی و تعادل برقرار کردن بین خواسته‌های زندگی و تعهد به رفتارها است.

انعطاف‌پذیری در کار چیست؟

انعطاف‌پذیری در کار، استراتژی پاسخگویی به تغییر شرایط و انتظارات است. کارمندانی که با طرز فکر انعطاف‌پذیر به کارشان نزدیک می‌شوند معمولا از نظر کارفرمایان بسیار مورد توجه قرار می‌گیرند.

انعطاف‌پذیری در کار بر تمایل و توانایی سازگاری با تغییرات، به ویژه در مورد چگونگی و زمان انجام کار، تاکید دارد. در یک محل کار انعطاف‌پذیر، نیازهای کارمند و کارفرما برآورده می‌شود. انعطاف‌پذیری در کار اغلب به عنوان ابزاری برای حفظ و جذب کارمندان استفاده می‌شود. همچنین به لطف بهبود بهره‌وری می‌تواند به یک سازمان در رسیدن به اهداف خود کمک کند.

فرد انعطاف‌پذیر چه ویژگی ها و مهارت هایی دارد؟

انعطاف‌پذیری بالا با پنج ویژگی مشخص می‌شود: اعتماد به نفس کافی، تحمل، همدلی، مثبت بودن و احترام به دیگران.

  • اولین ویژگی یعنی داشتن اعتماد به نفس به این معنی است که شما به خود و قضاوت و زیرکی‌تان ایمان دارید.
  • دومین ویژگی تحمل است. این بدان معناست که شما پذیرای نظرات و عملکردهای متفاوت از نظر خود هستید. ما همگی افرادی را می‌شناسیم که تحمل اعتقادات مذهبی یا سیاسی دیگران را ندارند. این افراد بی‌تحمل ممکن است افراد هم‌فکر خود را جذب کنند اما توجه مخاطبان متنوعی را به خود جلب نمی‌کنند.
  • سومین ویژگی افراد انعطاف‌پذیر، همدلی است. ریشه کلمه همدلی در یونان به معنی احساس است. همدلی اصطلاحی برای احساس عمیق است و به این معناست که «من آنچه را که شما احساس می‌کنید احساس می‌کنم و می‌توانم خودم را جای تو بگذارم.» کلمه دیگری با همان ریشه یعنی همدردی، صرفا به معنای تصدیق احساسات شخص دیگر است. این منجر به مهربانی و ترحم می‌شود اما همدلی منجر به احساس شادی شخص دیگر می‌شود و از قلب می‌آید.
  • چهارمین ویژگی افراد با انعطاف‌پذیری بالا، مثبت بودن آنهاست. کتاب «قدرت تفکر مثبت» نوشته دکتر نورمن وینسنت پیل بیش از 40 سال است که فروش خوبی داشته چون حاوی چنین حقیقت جهانی است. نگرش مثبت منجر به روی دادن وقایع مثبتی در زندگی شما می‌شود.
  • و پنجمین ویژگی افراد انعطاف‌پذیر، احترام به دیگران است. این همان میل صادقانه برای درک و در نظر گرفتن انتخاب‌ها، تعهدات و نیازهای دیگران در رابطه با خواسته‌های شماست.

چالش‌های کاری در رابطه با عدم انعطاف‌پذیری افراد چیست؟

عدم انعطاف‌پذیری در کار، بهره‌وری را از بین می‌برد. کارمندانی که منعطف نیستند قطعا به موقع کارهای محول شده را انجام نخواهند داد یا نهایتا کارشان کیفیت لازم را ندارد.

کارمندانی که انعطاف‌پذیر نیستند اصولا در محیط کارشان شاد نیستند و نمی‌توانند از کارشان لذت ببرند. بنابراین احتمال اینکه خیلی زود از کار استعفا بدهند بسیار بالاست. از طرفی دیگر چون این افراد حاضر نیستند خود را با شرایط کاری هم‌راستا کنند، در محیط کاریشان معمولا تنها هستند و این مساله در نهایت منجر به کمتر دیده شدن آنها می‌شود.

این افراد چون نمی‌توانند به خوبی با شرایط کارشان کنار بیایند احتمالا با دیگر کارمندان هم نمی‌توانند ارتباط خوبی برقرار کنند و یا شاید همیشه در صدد باشند با رفتارهای مخرب خود نقش منفی داشته باشند.

کاربرد انعطاف و تطبیق پذیری در زندگی فردی چیست؟

زندگی مجموعه‌ای از حوادث است که به طور غیر منتظره‌ای در اطراف ما اتفاق می‌افتد. یک ذهنیت منعطف یا تطبیق پذیر به ما امکان می‌دهد تا با وقایع نامطمئن زندگی کنار بیاییم و از تحولات ناشی از آن استقبال کنیم.

تعدادی از نتایج مثبت یک فرد سازگار یا انعطاف‌پذیر به شرح زیر است:

  1. انعطاف‌پذیری کمک می‌کند تا راحت با بالا و پایین تغییرات سازگار شویم

وقتی سازگار و انعطاف‌پذیر هستید، راحت با بالا و پایین زندگی و تغییرات آن سازگار خواهید شد. فردی انعطاف‌پذیر یا سازگار نحوه تفکر خود را تنظیم کرده و انتظارات خود را متناسب با آن تغییر می‌دهد. فراز و نشیب‌های زندگی یا تپه‌ها و دره‌ها تاثیرات مخربی بر آنها نخواهد گذاشت چون آنها شرایط را قبول کرده و به جلو حرکت می‌کنند.

  1. اعتماد دیگران را به خود افزایش می‌دهد

وقتی بتوانیم خود را با شرایط جدید تغییر دهیم، در دیگران این حس ایجاد می‌شود که شما شجاع هستید و دیگران شما را به عنوان یک کشتی پایدار می‌بینند که با تغییر باد به هر طرف پرت نمی‌شود. قطعا همه افراد به کسانی که انعطاف‌پذیری بیشتری دارند اعتماد بیشتری خواهند داشت.

  1. فرصتی برای رشد می‌دهد

داشتن یک رویکرد انعطاف‌پذیر در زندگی می‌تواند چیزهای زیادی به ما یاد دهد. وقتی ذهن باز و مایل به یادگیری داریم، درک جدیدی پیدا می‌کنیم و فرصت‌های جدیدی را باز می‌کنیم که اگر در انعطاف‌پذیری سفت و سخت باقی بمانیم. هرچه بیشتر یاد بگیریم، بیشتر رشد می‌کنیم و هر چه بیشتر رشد کنیم، سازگارتر می‌شویم.

  1. ابتکار عمل و خلاقیت بهتری خواهیم داشت

یک فرد سازگار بودن به معنای آن است که ما تمایل بیشتری برای ریسک پذیری و گفتگو داریم.  افزایش خلاقیت با ذهنیت انعطاف‌پذیر ایجاد می‌شود. یک فرد انعطاف‌پذیر در برابر هر مشکلی ایده‌های جدید و روش‌های جدید را به کار می‌برد.

چطور باید خود را با شرایط تطبیق دهیم؟

برای موفق بودن در مشاغل امروز یا به طور کلی در زندگی خود باید هر روز آمادگی کنار آمدن با استانداردهای جدید را داشته باشید در غیر این صورت نمی‌توانید به قدر کافی موفق باشید. بنابراین باید تمرکز خود را افزایش داده و انعطاف‌پذیر و سازگار باشید. اما برای این که بتوانید بهتر خود را با شرایط تطبیق دهید باید موارد زیر را در خود پرورش دهید.

1.      برای پیدا کردن راه‌حل‌های مناسب برای تغییر خلاق‌ باشیم

با پرورش انعطاف‌پذیری و تطبیق پذیری در کار می‌توان خلاق‌تر فکر کرد تا بتوان راه‌های دستیابی به طرز فکر جدید را کشف کرد.

2.      ابهام را در آغوش بگیریم

از طرفی با پذیرفتن ابهام می‌توان حتی در صورت ابهام در تغییرات هم به راحتی از تغییرات استقبال کرد و آگاهانه تلاش کرد تا کارها را به روش جدید و درست پیش برد.

3.      از هوش هیجانی استفاده کنید

هوش هیجانی به معنی کنترل و فیلتر کردن احساسات فرد به روشی سازنده است. این امر منجر به سازگاری آسان‌تر هنگام کار با تیم‌های جدید و ایجاد رابطه بهتر با همکاران می‌شود.

انعطاف‌پذیری و تطبیق چگونه به استارتاپ شما کمک می‌کند؟

انعطاف‌پذیری در کار بخصوص در محیط‌های کاری تازه تاسیس و یا استارتاپ‌ها بسیار ضروری است. استارتاپ‌ها از آن دسته محیط‌های کاری هستند که همواره نیاز به تغییر دارند تا بتوانند بهترین شرایط را با گذر زمان و آزمون و خطا برای کار خود فراهم کنند.

بنابراین بهتر است مدیران استارتاپ‌ها هنگام استخدام نیروهای خود به مقوله شخصیت انعطاف‌پذیری و تطبیق پذیری در کار کارمندان خود اهمیت کافی بدهند. قابلیت انعطاف‌پذیری در کار یک کیفیت اصلی هوش هیجانی است. این مهارت باید در کنار مهارت‌های مهم دیگر مانند ارتباطات، مهارت‌های بین فردی، اخلاق کاری و غیره قرار بگیرد.

تا چه زمانی لازم است خود را با شرایط تطببق دهیم؟

آیا واقعا لازم است که همیشه انعطاف‌پذیر باشید یا نه؟ همیشه به خاطر داشته باشید که انسان موجودی است که در طی سالیان سال خود را با تمامی تغییرات هماهنگ کرده و کاملا انعطاف‌پذیر است. اما مساله این است که گاهی انعطاف‌پذیر بودن در محیط کاری همیشه مثبت نیست. در شرایطی که شما در جایی کار می‌کنید که درخواست‌ها و تغییرات غیرمعقول یا خارج از عرف قرارداد کاری شماست بهتر است قبل از انعطاف‌پذیری در کار و مطابقت خود با شرایط درخواستی در خصوص تغییرات و اهمیت آن از مدیران خود سوال بپرسید.

حتی در بعضی مواقع بیش از حد انعطاف‌پذیر بودن در محیط کار می‌تواند باعث شود برخی از همکاران شما از این ویژگی و خصوصیت شما سو استفاده کنند و خودشان از زیر بار کارهایشان شانه خالی کنند. بهتر است همیشه با تدبیر به ضرورت تغییرات و انعطاف‌پذیری و تطبیق پذیری در کار خود آشنا شوید.

زندگی و تغییرات آن قابل اجتناب نیست و هر چه در مقابل تغییرات در زندگی و یا محیط کارتان مقاومت بیشتری داشته باشید شرایط برایتان سخت‌تر خواهد شد. همانطور که جان اف کندی هم گفته تغییر قانون زندگی است. بنابراین انعطاف پدیری و تطبیق پذیری در کار و زندگی لازمه داشتن محیط کاری و زندگی خوب و زیباست و در عین حال به رشد شخصیتی و توسعه فردی شما کمک می‌کند.

درسنامه بعدی درسنامه قبلی

دیدگاهتان را بنویسید