درباره دیموندلب

دپارتمان آموزش دیموند، از اواخر سال 97 و پس از بررسی‌های فراوان با تدوین مدل آموزشی کاملاً هدفمند و الگو برداری از نمونه‌های موفق خارجی، برای اولین بار در کشور اقدام به ارائه راه حل در زمینه آموزش کاربردی راه‌اندازی استارتاپ در قالب پروژه آموزشی دیموندلب (DMOND Innovation Lab یا به اختصار DMONDLab) نمود. فلسفه شکل‌گیری این برند مشابه فلسفه شکل‌گیری آزمایشگاه‌های نوآوری نوین دنیا نظیر آزمایشگاه نوآوری هاروارد(Harvard innovation lab) و با تاکید بر آموزش عملی و کاربردی مهارت‌های کارآفرینی و استارتاپی بود.

اولین کمپ آموزشی دیموندلب تحت عنوان «بوت کمپ طراحی محصول استارتاپی» در بهار 98 به کمک برترین اساتید و منتورهای استارتاپی کشور و با همراهی شرکت‌های همکار دیموند، در طول 6 هفته برنامه‌ریزی و پیاده‌سازی شد که در آن افراد پس از ثبت‌نام و عبور از فیلترهای دانشی-انگیزه‌ای اولیه، می‌توانستند با هزینه‌ای مختصر یا به صورت بورسیه 100 درصدی دیموندلب در این بوت کمپ شرکت کنند.

ورودی شتابدهنده دیموند

شرکت کنندگان علاوه بر دریافت مجموعه‌ مناسبی از مهارت‌های نرم و سخت استارتاپی، فرصت داشتند تا با تیم‌سازی و ایده‌پردازی در طول بوت کمپ، بر روی ایده استارتاپی خود یا ایده‌های مطرح شده از سوی تیم سرمایه‌گذاری دیموند و همکاران دیموند، مشغول به فعالیت شده و آموخته‌های خود را در حوزه عملیاتی محک بزنند.

تجربه موفق کمپ اول دیموندلب، منجر به برنامه‌ریزی و اجرای کمپ دوم در پاییز 98 این بار به شکلی تخصصی‌تر و به مدت نزدیک به 2 ماه شد.در دوره دوم کمپ دیموندلب که در اصل تلفیقی از سه بوت‌کمپ آموزشی مجزا و موازی در حوزه‌های دیجیتال مارکتینگ، طراحی رابط و تجربه کاربری و برنامه نویسی بود، متقاضیان پس از ثبت‌نام و البته ارزشیابی‌های مهارتی و استعدادی پایه، فرصت حضور رایگان یا با هزینه معقول در هر یک از کمپ‌های تخصصی گفته شده را پیدا می‌کردند.

پس از پایان دومین کمپ دیموندلب، بازخوردهای مفیدی از شرکت‌کنندگان در زمینه نقاط قوت و ضعف سیستم آموزشی طراحی شده در این دو بوت کمپ دریافت شد. از سوی دیگر با توجه به درخواست‌های متعدد افراد علاقه‌مند از سایر نقاط کشور برای دریافت آموزش‌های مشابه، تیم دیموندلب بازطراحی خدمات خود و برنامه‌ریزی برای ورود به حوزه آموزش آنلاین کارآفرینی و راه‌اندازی استارتاپ البته به شکلی کاملاً استاندارد و منطبق بر نیازهای امروزی اکوسیستم کارآفرینی ایران را اولویت اصلی خود قرار داد.

رسالت دیموندلب گسترش دانش راه‌اندازی کسب‌وکار و کمک به پیشرفت ایران عزیز از طریق ارائه آموزش‌های باکیفیت و تخصصی کارآفرینی است. در دیموندلب، مجموعه کاملی از هرآنچه یک کارآفرین یا کسب‌وکار استارتاپی برای آغاز راه نیاز دارد آموزش داده خواهد شد.

تیمی به وسعت ایران

دیموندلب تیمی با تجربه و حرفه‌ای از دل اکوسیستم کارآفرینی ایران است، که با تلفیق تجربه شتابدهنده دیموند با نوآوری و خلاقیت نیروهای جوان و با انگیزه توانسته‌است گامی هرچند کوچک در راستای اعتلای دانش کارآفرینی کشور عزیزمان ایران بردارد. امروز در دیموندلب بخش‌های مختلف نظیر آموزش، تولید محتوا، روابط عمومی و … همه با هدف واحد در زمینه پیاده سازی آرمان عدالت آموزش کارآفرینی در کشور فعالیت می‌کنند.